Hírek,  Magazin

Felhívás a gyűlölet és az autoriter eszmék ellen

A közelmúltban tartott megemlékezésen Christian Stocker, az osztrák szövetségi kancellár hangsúlyozta, hogy a társadalomnak aktívan fel kell lépnie, ha bármilyen formában antiszemitizmus vagy intolerancia jelentkezik. Stocker kijelentette, hogy Ausztria túl sokáig csupán a náci rezsim áldozataként tekintett önmagára, és most már szembenéz a saját történetének minden aspektusával, beleértve a sötét fejezeteit is. A kancellár emlékeztetett arra, hogy a Holokauszt során több mint 65.000 osztrák zsidót, valamint számos roma és sinti, politikai üldözöttet, fogyatékkal élőt, homoszexuálisokat és másokat gyilkoltak meg a náci rezsim alatt.

Stocker a „Soha többé” jelszót többször is megemlítette beszédében, hangsúlyozva a múlt bűneinek megértésének fontosságát. Kiemelte, hogy a második világháború során sok osztrák katona is életét vesztette, és hogy ez a történet része. A kancellár megköszönte mindazoknak a bátorságát, akik harcoltak Ausztria felszabadításáért, és hangsúlyozta, hogy az ő áldozatuk teremtette meg a modern osztrák állam alapjait.

A beszéd további részében Stocker az 1945. május 8-át, a második világháború végét, mint az osztrák történelem meghatározó pillanatát emelte ki, amely lehetővé tette a második köztársaság létrejöttét. Azt mondta, hogy Ausztria ma egy erős, élhető ország az egyesült Európában, és mindenki felelőssége, hogy ez így is maradjon. Az intolerancia elfogadhatatlan, figyelmeztetett a kancellár.

Vészjelzések a társadalmi megosztottság miatt

Andreas Babler, az osztrák alkancellár is felszólalt, figyelmeztetve a társadalmi megosztottság veszélyeire. Babler beszédében kiemelte, hogy a társadalomban újra megjelenhet a régi, elnyomó gondolkodásmód, ha az emberek úgy érzik, hogy másoknál felsőbbrendűek. A társadalmi egyenlőség megkérdőjelezése és a megosztottság elkerülése érdekében minden osztráknak együtt kell működnie. Rámutatott, hogy az utóbbi években a társadalom egyre inkább kettévált, és a különböző csoportok közötti feszültségek növekedtek.

A vészjelzések mellett Babler hangsúlyozta a szabad média és a politikai bizalom fontosságát, mivel ezek alapvetőek a társadalom sikeres jövője szempontjából. Kifejtette, hogy a társadalmi feszültségek csökkentése érdekében a különböző csoportok közötti párbeszédet és megértést

Forrás

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük